'טו
ט"ו שבט התשע"ה   04.02.2015 11:36

'טו"ב הארץ' – פירות מיהודים בארץ ישראל

אברהם שפירא

יש אלטרנטיבה: פירות חיים ויבשים מאדמת ארץ ישראל ומחקלאים יהודים במיזם 'טו"ב הארץ'. "זה בסדר לקנות מנוכרים? השמיטה מעוררת אותנו לעבודה עברית"

מיזם 'טו"ב הארץ' הוקם בשנת התשס"ח, גם אז שנת שמיטה, במגמה להעמיק את המודעות לערכם וקדושתם של פירות ארץ ישראל מחקלאות יהודית.

המיזם נולד בעקבות ההתמרמרות הציבורית על כך שדווקא בט"ו בשבט, חגם של פירות הארץ, אנו אוכלים פירות מתורכיה וקליפורניה. 'ט"וב הארץ' יצרה אלטרנטיבה – אפשר לחגוג את ט"ו בשבט בשולחן מלא פירות חיים ויבשים מארץ ישראל, אותם ניתן לקנות במארזים של טו"ב ארץ.

בראיון לקול היהודי מדבר הרב נתנאל יוסיפון, יוזם הפרויקט, על חשיבותה של ארץ ישראל ופירותיה יחד עם החקלאות היהודית בארץ. הרב יוסיפון, עתיד לערוך היום (רביעי) סדר ט"ו בשבט לנוער בהפקת תנועת הנוער 'בית דוד'.

"השנה אנחנו משלימים מעגל להקמת המיזם" אומר הרב יוסיפון. "כמובן שהכול פירות שנה שישית ואנחנו משווקים פירות ארץ ישראל מחקלאות יהודית. יש לנו בעצם את פירות שבעת המינים כולל עוגיות מקמח חיטה ושעורה מהארץ וריבת תאנים, ובנוסף יש לנו גם את ערכות הפירות היבשים שגם בזה הייחודיות שלנו היא שכולם מחקלאות יהודית בארץ" מספר לנו הרב יוסיפון על טיב הסחורה.

פירות ארץ ישראל בעבודה עברית (טוב הארץ)

"ט"ו בשבט זה זמן שבו עם ישראל ייחד אותו כיום כיסופים לארץ ישראל וקדושתה. המיוחד ביום הזה הוא שאנחנו קשורים לכיסופים דרך השאיפה אל השלמות לקדושה של ארץ ישראל, לתהליך הגאולה. כי זה העניין, הפרי הוא השיא של העץ ובתוך הפרי יש את זרע ההמשך. לכן התקופה של מקובלי צפת והאר"י בעצם התחילה את השיבה לציון בדורותינו. בנוסף, ט"ו בשבט זה גם זמן ליהנות מארץ ישראל. כל השנה אנחנו נלחמים עליה, דורכים עליה, כובשים אותה, ועכשיו הזמן גם ליהנות ממנה ולהרגיש מה היא נותנת לנו".

ט"ו בשבט מעורר לעבודה עברית כל השנה

"יש אמירה שהיא לדעתי מאוד חשובה בנושא של שמיטה", אומר הרב יוסיפון. "תמיד בשמיטה מתחולל פולמוס גדול מה היא הדרך ההלכתית המועדפת והמון יהודים מתעוררים לחשיבות הדבר שצריך לקנות מהחקלאות היהודית בארץ. יוצא שהשמיטה מעוררת אותנו על שאר השנים, מה אנחנו עושים בשאר השנים, זה בסדר לקנות מחוץ לארץ? זה בסדר לקנות מנוכרים? אני באופן אישי התעוררתי לנושא הזה לפני שתי שמיטות כשפתאום, כשעמדתי בחנות, קלטתי, בשמיטה זה חשוב לך ובשאר השנים זה לא חשוב?" שאל הרב יוסיפון את עצמו.

לסיום הוא אומר "ט"ו בשבט בעצם מעורר אותנו ומקשר אותנו לארץ ישראל. שנזכה שהחג יעורר אותנו לכך שכל השנים אנחנו צריכים לקנות מחקלאים יהודים בארץ ישראל".

תגיות: הרב נתנאל יוסיפון, חקלאות, ט"ו בשבט, עבודה עברית, שמיטה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח