כ"ז כסלו התשע"ז   27.12.2016 17:00

"להתרגל למנורת שבעת הקנים"

במכון המקדש יקיימו תרגול להדלקת מנורת המקדש. הרב אריאל: "הזדמנות לראות דבר שאלפיים שנה לא נראה"

"היום מדברים הרבה על סופגניות ועל מנורת שמונת הקנים, צריך להרגיש איך אנחנו יכולים לחזור לרגעים של הדלקת נרות כמו שהיה בזמן הבית", אומר הרב ישראל אריאל, ראש 'מכון המקדש', בשיחה עם הקול היהודי.

המכון יקיים ביום חמישי בשעה 17:00 אירוע של תרגול הדלקת נרות המנורה וחנוכת המזבח.

"בתרגיל ישתתפו כהנים ולויים ויתרגלו כמה דברים חשובים", אומר הרב ישראל. "ראשית, איך מדליקים את המנורה, מנורת שבעת הקנים במקדש - הטבת הנרות, הדלקת הנרות. דבר שני שיציגו שם זה איך אפשר לעשות שמן טהור בימינו. בזמן חז"ל כידוע הנס היה שנמצא פך השמן חתום בחותמו של כהן גדול, בימינו אפשר להכין פך שמן טהור, יש שיטה מיוחדת שנציג באירוע. בנוסף יציגו איך עושים את חנוכת המזבח. יראו מה הכהנים עושים ביום חנוכת המזבח, אילו קורבנות נביא, נראה מה היה בזמן בית שני כשחנכו את המזבח, הקהיל ירגיש את עצמו חלק מהחנוכה האמתית".

הרב ישראל אריאל (אברהם שפירא)

הרב ישראל מדגיש שלא מדובר בתרגול תיאורטי אלא בהמחשת מציאות חיה ורלוונטית. "כמובן שאם רוצים אפשר כבר היום להדליק נרות במקדש רק צריך שמישהו יפתח את השערים, יש לנו מנורה ויש מזבח, אפשר היום, לא צריך לחכות. לפחות בחנוכה צריך להדגיש את הדברים ולהראות שזה רלוונטי גם כיום".

"הציבור יוכל לראות כהנים בעבודתם, בבגדי כהונה מקוריים, עשויים בדיוק לפי ההלכה. יש לנו בית ספר שנקרא בית ספר 'נזר הקודש' שבו הכהנים לומדים את ענייני הכהונה, מתרגלים איך מדליקים נרות איך מקטירים קטורת וכן הלאה. מי שיבוא לראות דבר כזה יראה דבר שאלפיים שנה לא ראו אותו. למדו בבית הספר אבל לא ראו בעיניים". 

תגיות: בית המקדש, הרב ישראל אריאל, חנוכה, מכון המקדש

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח