פתרון הלכתי לחקלאים שנפגעו במבצע
כ"ד כסלו התשע"ה   16.12.2014 14:42

פתרון הלכתי לחקלאים שנפגעו במבצע

יח"צ

חקלאים מעוטף עזה שביקשו לשמור על שנת השמיטה נתקלו בקשיים בעקבות הפגיעה שחוו ב'צוק איתן'. היום (ב') נערך באזור סיור של רבני 'מכון התורה והארץ' במטרה לספק פתרונות לחקלאים
רבני 'מכון התורה והארץ' ערכו היום (ב') סיור בשטחים החקלאיים באזור חלוצה ואשכול במטרה לבחון מקרוב את הצרכים של חקלאי האזור בשנת השמיטה.
 
הסיור, בו השתתפו גם אנשי המחלקה המדעית של המכון, נועד לפטור בעיות שנוצרו לחקלאים בשל מבצע 'צוק איתן'. החקלאים שומרי השמיטה הודרכו בידי 'מכון התורה והארץ' לבצע פעולות מסוימות עוד בטרם החלה שנת השמיטה, אולם רבים מהם היו מגויסים לעבודה שוטפת בישובים או במילואים, או שלא יכלו להגיע לשטחים החקלאיים שהפכו לאזורי לחימה.
רבני המכון סיירו ונפגשו עם חקלאים במועצה אזורית אשכול,  ראו מקרוב את הצרכים של החקלאים ונתנו פתרונות בשטח לשאלות שעלו, כל זאת בשילוב הדרכה מקצועית של אגרונום המכון, מוטי שומרון.
 
סיור הרבנים (באדיבות מכון התורה והארץ):
 
 
 
בהמשך הגיעו הרבנים לחלוצה, וסיירו בשטחים בהם מגדלים מגורשי גוש קטיף ירקות עלים עבור "אוצר הארץ", תחת פיקוח המכון.
 
יש לציין כי מדובר באזור חולי אשר תחילה רבים לא האמינו כי המתיישבים יצליחו לגדל בו יבול חקלאי, אך בעזרת חידושים טכנולוגיים הצליחו החקלאים להביא לתוצרת חקלאית ייחודית.
 
"מכון התורה והארץ רואה חשיבות עליונה בקשר הבלתי אמצעי עם החקלאים, בירידה לשטח ובפגישה עם הסוגיות מקרוב", אומר מוטי שומרון אגרונום המכון. "תפקידנו בין היתר הוא  סיוע לחקלאים שנפגעו בעקבות מבצע 'צוק איתן' ולאפשר להם להמשיך לקיים חקלאות יהודית אמיתית בשנת השמיטה".
 
הכתבה באדיבות יח"צ

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח