שני ספרים חדשים מבית גל עיני
ט"ו אלול התשע"ד   10.09.2014 10:30

שני ספרים חדשים מבית גל עיני

אלחנן גרונר

הוצאת גל עיני של ספרי הרב גינזבורג הוציאה לאחרונה שני ספרים חדשים, האחד עוסק בהתבוננות מיוחדת בחג הפורים, והשני מביא ביאורים למאמרים יסודיים של רבי הלל מפאריטש זצ"ל, מגדולי חסידות חב"ד

"פורים הוא חג שמח, אבל שמחתו אינה נינוחה ושלווה, אלא שמחה פורצת גבולות, חוגגת מהפכים, מעיזה לעבור את סף הדעת, ונוגעת בקצוות", נכתב על כריכת הספר 'פורים לנו ברוך אשר בחר בנו', שיצא לאחרונה בהוצאת גל עיני. הספר, שמביא את מאמריו של הרב יצחק גינזבורג בנושא חג הפורים, נערך בידי הרב ישראל אריאל.

"טרקלינים שאין מעיזים להכנס אליהם כל השנה, מציצים לתוכם בפורים. הגדרות הברי והשמא, הטוב והרע, השלמות והשבר, כל אלו נבחנות מחדש בפורים, ואיתן מקומם של הספק, החוצפה, הגויות, ההנאה בחיים, הרצון החש כבול על ידי השכל, והיחס שבין המעש להכרה. הארור והברוך עוברים רוויזיה והשתדרגות", נכתב על הספר, המביא התבוננות מיוחדת כיצד על אף פריצת הגבולות בחג הפורים ישנה נקודה יציבה.

"שמו של הספר מעיד עליו כי הכניסה לעולם הפורימי הזה אינה אובדת בתהו, אלא נעוצה בנקודה עצמית איתנה, בבחירת ישראל. "לעולם יהא אדם רך כקנה ולא יהא קשה כארז". הקנה נדמה כלא עקבי ולא רציני, רגע אתה רואה אותו פונה למזרח ורגע למערב "כל הרוחות באות ונושבת בו הולך ובא עמהם", "אבל אינו נעקר ממקומו". מתחת לפני השטח הגלוי והמדיד יש נקודה יציבה, המפרשת את כל התנודות כגמישות שנועדה לגלות ולשתף בתוך עולם הגבולות וההגדרות מין פלא אין סופי ואיתן כאחת. ולוואי שספר זה יועיל להצצה אל הנקודה הזאת, שהיא כל כך קיומית לכולנו".

בנוסף יצא לאחרונה מבית המדרש של 'גל עיני' הספר "מגיד מראשית אחרית", ובו מודפסים שני מאמרים יסודיים של רבי הלל מפאריטש זצ"ל, גדול ה'עובדים' בתולדות חסידות חב"ד, עם קיצורים וביאורים שמקילים את ההתבוננות וההעמקה במאמרים אלה.

המאמר הראשון, "בריש הורמנותא דמלכא", הוא בעצם פירוש מעמיק לקטע הפתיחה של ספר הזהר הקדוש. רבי הלל ממחיש כיצד כבר במילות הפתיחה של ספר הזהר כלולה סקירה מלאה על כל סדר ההשתלשלות בו נברא עולמנו.

המאמר השני, "הרכבת אנוש לראשנו", מפרש את דברי ה"רעיא מהימנא" אודות פסח שני, תוך שהוא מעמיק בביאור כל סדר ההשתלשלות והיכולת של ישראל בעבודתם להגיע למדרגה הגבוהה ביותר. המאמר מפרט את המדרגות של התגלות המשיח בגאולה העתידה – משיח בן יוסף, משיח בן דוד ורעיא מהימנא. בתוך הדברים – במאמר ובהערות עליו – מתבארים מושגי יסוד בעבודת ה' לפי דרך החסידות.

את הספרים ניתן לרכוש באתר גל עיני או בטלפון - 1700-700-966

תגיות: גל עיני, הרב יצחק גינזבורג

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח