האיחוד האירופי עושה בית ספר לצה
ח' טבת התשע"ז   06.01.2017 11:42

האיחוד האירופי עושה בית ספר לצה"ל

יח"צ

האיחוד האירופי מסלים מול ישראל את המתיחות המדינית בעקבות ההצבעה באו"ם, ומקים לראשונה בית ספר קבע בלתי חוקי - בתוך שטח אש פעיל של צה"ל בגוש עציון

אצבע משולשת לממשלת ישראל? האיחוד האירופי מקים בימים אלו בית ספר חדש בלתי חוקי סמוך ליישוב קידר שבמועצת גוש עציון. מבנה האבן עתיד לשמש כבית ספר עבור המאחז הפלשתיני הבלתי חוקי שהוקם על אדמות מדינה מוכרזות ובתוך תחום שטח אש 912, המשמש כשטח אימונים פעיל של צה"ל, בין השאר עבור יחידת דובדבן.

"אחרי שבג"ץ ומוסדות המדינה כושלים פעם אחר פעם באכיפת החוק כלפי הבניה הבלתי חוקית במרחב, העבריינים לא מתביישים לפעול לאור היום", מציין יניב אהרוני רכז השטח מ'פורום עוטף ירושלים' שהגיע למקום והעביר את תיעוד הבניה לידי המנהל האזרחי. "אנו דורשים משר הביטחון ומראש הממשלה לעמוד מאחורי ההתחייבויות שלהם להפסיק את הבניה הבלתי חוקית הערבית קל וחומר כאשר היא נתפסת על חם עם הקמתה על אחת כמה וכמה על אדמות מדינה ושטחי אש של צה״ל".

בית הספר בבנייה (רגבים)

עובד ארד, מנהל מחלקת השטח בתנועת רגבים שמנהלת מעקב אחרי הבניה האירופית בשטחי C, מחדד כי הקמת המבנה החדש מצביעה על הסלמה בפעילות הבניה בלתי חוקית בה מעורב האיחוד האירופי. "אם עד היום ראינו בעיקר שהאיחוד האירופי מקים קראווילות ומבנים יבילים לאורך כביש מספר 1, שאותם המנהל האזרחי יכול לפרק ולהחרים - הרי שלראשונה אנו רואים בניה קשיחה של מבנה קבע שהטיפול בו כרוך בנוהל ארוך ומורכב. האיחוד האירופי בונה על הבירוקרטיה הישראלית – עד שהטיפול בתיק יסתיים, הם כבר יסיימו את הבניה ויאכלסו את המבנה – מה שמאוד יקשה על ביצוע אכיפה".

> הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי! <

במחלקה המשפטית של רגבים הוציאו פניה דחופה למנהל האזרחי בדרישה לנקוט הליכי פיקוח ואכיפה כנגד המבנה קודם שיאוכלס, וכן לדווח למשרד החוץ על מעורבות האיחוד האירופי בבניה בלתי חוקית זו, בהתאם לנוהל שגובש בפני ועדת המשנה לענייני יו"ש, בראשות חבר הכנסת מוטי יוגב.

תגיות: בנייה בלתי חוקית, האיחוד האירופי, עוטף ירושלים, רגבים, שטחי אש

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח