האם ניתן יהיה לערוך ברית מילה בניו יורק?
ב' ניסן התשע"ז   29.03.2017 11:22

האם ניתן יהיה לערוך ברית מילה בניו יורק?

כלב אליהו

פרסומים על בעיות רפואיות כתוצאה ממציצה, מחזירים את הדיון לשולחן

בשנים האחרונות התקיים דיון נרחב בשאלת ההיתכנות של עריכת 'ברית מילה' כפי המסורת היהודית בעיר ניו יורק. לפני כשנתיים נחתם הסכם בין הקהילה היהודית לבין מועצת העיר ניו יורק המאפשר לקהילה היהודית לערות בריתות כהלכתן.

ואולם, דיווחים תקשורתיים על מספר מקרים שבהם התגלו בעיות רפואיות סביב המציצה בברית, גרמו לראש העיר ניו יורק ביל דה בלסיו, להמליץ למועצת העיר לבחון מחדש את ההסכם המדובר. על פי דיווחים מקומיים, חשש לתביעות משפטיות בשל אותם מקרים גרם לראש העיר להמליץ על כך.

בנוסף לכך, בכלי התקשורת המקומיים צוטט דובר מועצת העיר מאר ויבריטו, כי אם ראש העיר יחליט להתעלם מפרסומי המקרים הללו, תיקח מועצת העיר את הנושא לטיפול וחקירה בכוחות עצמה, גם ללא הנחיית ראש העיר, ותחליט האם לאסור מחדש את קיום ברית המילה עם מציצה.

עסקנים יהודיים ברחבי העיר שהחליטו להקדים תרופה מכה, מפעילים לחץ על ראש העיר ועל חברי מועצה נוספים, במטרה להשאיר את ההחלטה על כנה ולאפשר לקהילות היהודיות לקיים את מצות ברית המילה כהלכתה.

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 לא מצאתי מקור בראשונים שמציצה איננה מסיבה רפואיתאברהם חיים
ב' ניסן התשע"ז
במקורות כתוב שמוצצים כדי שלא יסתכן, וזה היה נכון שבתנאי תברואה של אז המציצה הורידה את אחוז הזיהומים. היום כאשר יש תנאי תברואה והיגיינה מתאימים, המציצה איננה מורידה סיכונים אלה מעלה אותם. אם המוהל סובל ממחלה מדבקת (אשר אולי קבל מתינוק אחר חולה), המציצה בפה עלולה לסכן נפשות ואסורה ע"פ דין תורה. יש מוהלים אשר מוצצים דרך שפופרת כדי לצאת ידי כל הדעות.

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח