האנטישמיות גואה בבריטניה
ט' טבת התשע"ז   07.01.2017 19:38

האנטישמיות גואה בבריטניה

כלב אליהו

חברי פרלמנט בריטיים הודיעו כי יילחמו באנטישמיות

על אף צעדי הממשל בבריטניה, והחקיקה הנמרצת כנגד האנטישמיות, בריטניה עדיין מובילה בגילויי אנטישמיות ברשת בשפה האנגלית, כך נחשף היום במפגש שהתקיים בין חברי פרלמנט בריטיים לברי וועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ביוזמת המחלקה לקשרי חוץ של הכנסת.

יו"ר הוועדה, אברהם נגוסה, שיבח את ממשלת בריטניה על הגדרתה את האנטישמיות מתוך מטרה לעול כנגד גילויי האנטישמיות ברחבי הממלכה, והדגיש את עיקרי דו"ח הוועדה לענייני פנים של הפרלמנט הבריטי שבמסגרתו נאמר כי "הכישלון של מפלגת הלייבור בהתמודדות עם אירועים אנטישמיים בשנים האחרונות, נביא להאשמות שאלמנטים אנטישמיים הינם מוסדיים ומובנים במפלגת הלייבור, אך כל המפלגות צריכות לבחון האם המלצות הוועדה מתייחסות גם אליהן".

הדו"ח הבריטי המוזכר מתאר את העדויות המזעזעות על עוצמת האנטישמיות ברשת, בנוסף לדוגמאות של גילויי אנטישמיות כלפי פרלמנטריים יהודיים. לפי הדו"ח הרשת הבעייתית ביותר  היא 'טוויטר' שמהווה בית אינטרנטי של דברי שטנה כלפי יהודים, והתעללות אנטישמית, כאשר המילה 'ציוני' הפך למילת גנאי נפוצה במיוחד. בדו"ח זה צוין גם כי בעוד שבריטניה נחשבת כאחת המדינות עם אחוזי אנטישמיות נמוכים במיוחד, לפי הסקרים האחרונים, 5% מהבוגרים בבריטניה מאופין כ'אנטישמי מובהק'.

חברי הפרלמנט הבריטיים שהשתתפו במפגש, פירטו על פעולות שונות שהומלצו לטיפול באנטישמיות, ואמרו כי פעולות אלה אט-אט מתממשות. לדבריהם, אין גידול משמעותי באנטישמיות עצמה או במספר האנשים המוגדרים אנטישמיים, אלא ישנו גידול ביכולת של אנשים אנטישמיים להפיץ את מרכולתם. עם זאת, הוסכם כי יש להפסיק ולהכיל את הרשתות החברתיות כפלטפורמה לגילויי אנטישמיות, וישנו צורך לדרוש מחברות המדיה השונות להסיר פרסומי שנאה בכלל ואנטישמיות בפרט.

את תמונת המצב של גילויי האנטישמיות בבריטניה ברשת, חשף נציג משרד התפוצות בדיון. לדבריו, רק בחודש אחד, היו יותר מ-100,000 גילויי אנטישמיות ברשת הטוויטר בשפה האנגלית. אמנם ננקטו צעדים שונים על-ידי חברת טוויטר והאיחוד האירופי אך אחוז ההסרה מהרשת של פרסומים אלה הוא עדיין נמוך, ובריטניה עדיין מובילה בציוצים אנטישמיים באנגלית.

תגיות: אנגליה, אנטישמיות, בריטניה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 אפילו בבריטניה מנסים "לטפל" באנטישמיותעצוב
ט' טבת התשע"ז
במדינת ישראל, "מדינת היהודים",מעודדים אותה.

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח