הוחמר עונשו של השייח' המסית
י"ח שבט התשע"ז   14.02.2017 15:43

הוחמר עונשו של השייח' המסית

יח"צ

בית המשפט המחוזי קיבל את ערעור הפרקליטות וגזר עליו 14 חודשי מאסר

השייח' עומר אבו סארא נאם בהר הבית לפני כשנתיים בעיצומם של ימי מבצע 'צוק איתן' בנאומו בפני כמאה ערבים תחת הכותרת "תכונות היהודים על-פי הקוראן" קרא השייח' באופן מפורש לשחוט יהודים תוך כדי שהוא משווה בין יהודים לקופים וחזירים והסבר על תכונות היהודים הכוללות רשעות, יהירות, תאוות-בצע, שפלות, נוכלות ועוד.

תלונה שהוגשה על-ידי ארגון 'חננו', הובילה לפתיחת חקירה כנגד השייח' והגשת כתב-אישום. בית משפט השלום הרשיע את השייח' בעבירות של הסתה לאלימות או טרור והסתה לגזענות, אך קבע מתחם ענישה של 6-18 חודשי מאסר וגזר עליו עונש של 8 חודשי מאסר בפועל בלבד.

לאחר מכן, הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים גם על-ידי השייח' וגם על-ידי הפרקליטות. בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של השייח' המסית וקיבל את ערעור הפרקליטות, תוך שהוא מחמיר את עונשו ל-14 חודשי מאסר בפועל.

בפסק הדין כתבו השופטים כי מדובר בקריאות קיצוניות הכוללות קריאה מפורשת להרג יהודים. יתרה מזו, מדובר על איש-דת שלדבריו ישנה השפעה פוטנציאלית גדולה יותר, בייחוד על רקע המקום שבו נאמרו הדברים. לפיכך, הענישה אמרה לבטא את חומרת המעשים ולשאת 'אלמנט הרתעתי' למסית ולהולכים בדרכו.

נציג הפרקליטות, עו"ד נתי בן-חמו הגיב ואמר, "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי יש להוקיע מקרים של ניצול חופש הביטוי על מנת להפיץ דברי הסתה וקריאות לגזענות ולאלימות במיוחד כשהן מושמעות מפיו של איש דת בכיר ובעל השפעה בתוך מסגד בהר הבית בפני קהל מאמינים ומופצות ברשת האינטרנט לציבור הרחב. הפרקליטות טענה כי הנאשם ושכמותו מלבים בנאומיהם ובדבריהם את המתח הקיים במדינת ישראל בין ערבים ויהודים, ובכך מביאים למרדף דמים בלתי פוסק ולפגיעה קשה בתחושת הביטחון של ציבור".

מארגון חוננו, אשר עו"ד חור נזרי הגיש בשמו את התלונה שהובילה למעצר והגשת כתב אישום כנגד השייח אבו סארא נמסר בתגובה: "אנו מברכים על ההחמרה בעונשו של השייח' המסית, אך אנו מצפים כי טיפול במסיתים מוסלמים המגבים פיגועים כנגד יהודים, ומעודדים אותם, ייעשה בידי הרשויות. לא ייתכן כי כנגד קטינים יהודים מופעלת יד ברזל הכוללת אמצעים מנהליים קשים, בעוד שמוסלמים מסיתים באופן חופשי לרצח יהודים". 

תגיות: הסתה, הר הבית, חוננו, ערבים

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 ראיתי את סרטון ההסתה הרצחנית שלו באתר חדרי חדרים.תמר
י"ח שבט התשע"ז
ותהיתי על 'החמרת העונש'- רק 14 חודש??! לפחות 14 שנה מגיע לרשע המרושע הזה!!

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח