י"ח שבט התשע"ז   14.02.2017 20:28

"המנהל האזרחי עושה עוול ליהודים"

סגנית שר החוץ קוראת לביטולו של המנהל האזרחי ביו"ש

במסגרת 'כנס ירושלים' של קבוצת 'בשבע' הנערך בימים אלו, התקיים היום (ג') פאנל בנושאי התיישבות בהנחיית העיתונאי יוני קמפינסקי. הפאנל התקיים בהשתתפות ראש מועצת אפרת עודד רביבי, סגנית שר-החוץ ציפי חוטובלי ועוד, ועסק בנושא "עבודה בשטח – ההתיישבות מעבר לקו הירוק, מציאות בלתי הפיכה?".

הדיון נפתח בדבריו של עודד רביבי שקבל על חוסר האסטרטגיה המאפיינת את קבלת ההחלטות בכל הנוגע להתיישבות. לדבריו, ההתיישבות היא עובדה מוגמרת אך חסרה תכנית אסטרטגית לטווח הארוך, "למה לחטוף עשרה גינויים כאשר מפרסמים עשרה מכרזים של מאה יחידות דיור, כשאפשר לחטוף גינוי אחד על פרסום מכרז של אלף יחידות דיור", תמה.

לאחר מכן דיברה ח"כ ציפי חוטובלי ואמרה כי חובה להתחיל לשנות את תפיסת ההתיישבות ואת מעמדה: "מפעל ההתיישבות צריך להפוך מהבן החורג של הציונות לבן הבכיר שלה. שואלים מה התכנית של הימין. אז קודם כל הבנו שאין תכנית לשמאל. זו קרסה בכל העולם. הרעיון של מדינה ערבית כבר לא קיים. הרעיון הזה הוא תיאורטי. התפקיד שלנו הוא לדבר על ריבונות ובהתחשב באוכלוסייה הערבית שקיימת בשטח".

"המנהל האזרחי עושה עוול ליהודים והוא צריך לצאת מהעולם. דורית בייניש בעצמה אמרה לי שאי אפשר להשאיר תושבים ערבים ויהודים חמישים שנה בסימן שאלה. יש רצון בממשלה להסדיר את העניין הזה ולתת לגיטימציה למפעל ההתיישבות והגיע הזמן לדבר על זכויות האדם של היהודים ביהודה ושומרון".

בפאנל השתתף גם ח"כ עומר בר-לב שהסביר כי לדעתו תכנית השמאל לא קרסה וכי ישנו צורך דחוף להיפרד מהערבים אם אנו מעוניינים לשמור על מדינה בעלת רוב יהודי. לדבריו, ההתיישבות איננה מקשה אחת וכי ישנו קונצנזוס על גושי ההתיישבות הגדולים. 

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח