חוק השקיות - לא ביהודה ושומרון
י"ב טבת התשע"ז   10.01.2017 11:40

חוק השקיות - לא ביהודה ושומרון

המשרד לאיכות הסביבה מודה: החוק הישראלי לא חל ביו״ש - לא צריך לגבות כסף על שקיות

בתגובה לפניית הפורום המשפטי מאשר המשרד לאיכות הסביבה כי חוק השקיות לא חל ביו״ש .

במענה לפניה נאמר: "חוק השקיות לא עבר את ההתאמות הנדרשות לאזורי ההתיישבות הישראלית באיו"ש ולא נחתם צו אלוף להחלתו שם. אי לכך, חובות החוק אינן חלות על הקמעונאים הגדולים באזור זה. המשרד פועל במסגרת תכנית העבודה של היועץ המשפטי במנהל האזרחי. למשרד חוקים סביבתיים נוספים שאותם יש להחיל באזורי ההתיישבות הישראלית באיו"ש, והוא יפעל לשם כך ככל שביכולתו, במסגרת מרחב הפעולה המוכתב לו".

נחי אייל מנכ״ל הפורום המשפטי אשר שלח את המכתב אמר כי "החוק ראוי אבל חייב להיות מוחל בצורה חוקית. גם לתושבי יו"ש מגיעה חקיקה הולמת שתגן על הסביבה בה הם חיים לטובתם ולטובת הדורות הבאים. חקיקה זו צריכה לייצג את מדיניות ממשלת ישראל שהיא זו ששולטת במקום, ללא תלות בגורמים צבאיים ובלי להמתין בתור לסדרי עדיפויות של היועמ"ש של המנהל האזרחי. אני קורא לממשלת ישראל ולכנסת לפעול לאלתר על מנת להחיל את חוקי הסביבה הנהוגים בישראל הקטנה גם באזורי יו"ש באופן שיוויוני".

במכתב שהועבר בסוף השבוע האחרון למשרד איכות הסביבה ולהנהלת הרשתות כתב אייל: ״הואיל וחוק זה לא הוחל בצו אלוף ואף אינו מהווה חלק מן המשפט העות'מני והירדני החלים בשטחי יהודה ושומרון, אין חוק זה חל בשטחים אלו ובשל כך אין חבים סניפי הרשתות בשטחי יהודה ושומרון בהיטל זה. בנוסף הואיל וקרן שמירת הניקיון היא קרן סטטוטורית המוסדרת בחוק, לא ניתן להעביר לקרן זו כספים בצורה וולונטרית ואשר אינה מן הסיבות המנויות בחוק״.

אייל הוסיף וכתב: ״אין בכוחו של אזרח וכן אין בכוחה של הרשות לבחור להחיל חוקים מסוימים בשטחים בהם חל השלטון הצבאי באופן שרירותי, ועל אחת כמה וכמה אין בכוחה של רשת מזון לגבות מיסים ללא תחולה משפטית של החוק. אזרחים הגרים בשטחי יהודה ושומרון הינם אזרחי ישראל אשר להם הזכות החוקתית לשקיפות המערכת החוקית החלה עליהם, וקניינם מוגן מפני גביית מיסים אשר לא הוסדרה באופן אשר עולה בקנה אחד עם כללי המנהל התקין.

אייל דרש מהחברות להפסיק את גביית ההיטל ובמידה ויבחרו להמשיך זאת יבהירו לצרכן כי גביית התשלום יכולה להתבצע רק לשם רווח אישי.

תגיות: החוק הישראלי, חוק השקיות, חקיקה, יהודה ושומרון

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח