כתב אישום נגד שוטרים שתקפו אזרחים
ל' שבט התשע"ז   26.02.2017 20:01

כתב אישום נגד שוטרים שתקפו אזרחים

השוטרים תקפו ואז כתבו בדו"ח כי העצורים תקפו אותם

כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית משפט השלום בראשון-לציון כנגד קצין בילוש מימ"ר מרכז ושני שוטרים נוספים, בשל תקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות ושיבוש הלכי חקירה. על פי המפורט בכתב האישום, קצין הבילוש גלעד פרץ ושני שוטרי הבילוש שהיו עמו, אריק פיסחקוב וגרגורי פיסחוב, עיכבו אזרחים לחקירה ואז הכו אותם.

תקיפות השוטרים לא היו אירוע חד-פעמי. כתב האישום מפרט מקרה אחד שאירע לפני כשנתיים שבו הבחינו השוטרים ברכב החונה במקום האסור לחניה. בשיחה עם יושבי הרכב ביקשו השוטרים מהיושבים ברכב להזדהות ומשלא היה בידי המתלונן מסמכים מזהים, ולאחר דין ודברים, הם עיכבו את המתלונן.

במהלך הנסיעה לתחנת המשטרה בראשון-לציון, הסתובב הקצין פרץ אל המושב האחורי והחל להכות את המתלונן באגרופים ובאמצעות פטיש ניפוץ בכל חלקי גופו. לאחר מכן הודיע הקצין לשוטר שהיה עמו כי המתלונן עצור באשמת 'תקיפת שוטרים' והורה לו לאזוק את המתלונן בידיו.

הכאת המתלונן המשיכה עם ההגעה לתחנת המשטרה, בעוד שהוא מורה לשוטרים לחכות עם כתיבת דו"חות הפעולה. בכתיבת הדו"ח שלו כתב הקצין פרץ כי המתלונן תקף אותו ואת השוטרים ואיים עליהם, תוך שהוא מורה לשני השוטרים לכתוב דו"חות מתאימים לדו"ח שלו.

במקרה אחר לפני כשלוש שנים, הדומה מאוד למקרה הנוכחי, עצרו השוטרים רכב בנתניה לצורך בדיקה שגרתית ונהג הרכב 'הפריע' לשוטרים. בשל כך הם הכניסו את הנהג לניידת ובאמצע הדרך עצרו בצד והתחילו להכות אותו באמצעות אגרופים לפלג גופו העליון. חילופי דברים בין הנהג המוכה לקצין הובילו את הקצין להוציא פטיש מתחת למקום מושבו והוא הכה את הנהג בראשו. כתוצאה מכך, נגרמה לו חבלה בראשו.

בדומה למקרה הקודם, עם הגעתם אל תחנת המשטרה הורה הקצין לשוטרים שלא לכתוב דו"ח פעולה בטרם הוא יכתוב את הדו"ח. בדו"ח כתב הקצין כי המתלונן התנגד לאפשר את אזיקתו, ותקף את השוטרים. עם סיום כתיבת הדו"ח הוא נתן לשוטרים האחרים את הדו"ח והורה להם לכתוב במילותיהם את העולה ממנו.

 

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

2 תגובות
1 זה לא דבר חדששירה, ירושלים
א' אדר התשע"ז
ידיד שלי התחיל להחנות רכב בחניון של מרכז מסחרי. מאחוריו היה רכב משטרה שגם רצה את מקום החניה. הם אמרו לו אם לא תפנה לנו נרשום לך דו"ח על תקיפת שוטר. לאחר שהראה להם שיש מצלמות שמתעדות את האתר, אמרו לו שיש להם קשרים עם פקח של העיריה שמתסתובב ומחלק שם דוחות למי שחונה שלא כחוק והם יכולים לדאוג שהפקח של העיריה יתן לו דו"ח ולא הם ואם הוא לא רוצה לקבל דו"ח, שיפנה להם את מקום החניה. הידיד שלי לא ויתר ובסוף קיבל דו"ח מהפקח של העיריה.

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח