משלוחי הבקר:
ג' טבת התשע"ז   01.01.2017 16:00

משלוחי הבקר: "ביטול – לא, תקנות – כן"

יח"צ

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון בהצעה לאסור על משלוחי בקר חיים. ארגון חותם בדף עמדה: "מתנגדים להצעת החוק, אך קוראים למשרד החקלאות לתקן תקנות למניעת צער בעלי חיים במשלוחים"

וועדת השרים לענייני חקיקה תדון הבוקר (א') בהצעתה של ח"כ תמר זנדברג (מר"צ) המבקשת לאסור לחלוטין ייבוא משלוחי בקר חי לישראל, וזאת בשל טענות לסבל רב הנגרם לבעלי החיים בהובלה באוניות המסע.

ארגון חותם, הוציא דף עמדה המתנגד להצעת החוק במתכונתה הנוכחית ובמצב הקיים כיום, אך לצד זאת מבקש ממשרד החקלאות להוציא תקנות שימנעו צער בעלי חיים בזמן ההובלה, תקנות שטרם נחקקו.

נציגי ארגון חותם נפגשו לאחרונה עם אחד היבואנים הגדולים בארץ, ונוכחו לדעת כי הטענות הנוגעות להתאכזרות לבעלי החיים במסעות אינן נוגעות לכלל היבואנים, מה שמעלה את הצורך להגברת אכיפה ופיקוח של משרד החקלאות, אך לא מונע את המשך משלוחי הבקר, וזאת משום שביטול המשלוחים צפוי להביא לעלייה במחיר הבשר ופגיעה כלכלית בציבור.

"צער בעלי חיים הוא ערך גבוה בהלכה היהודית, אבל מאידך, תפיסת התורה היא שבעלי החיים נוצרו לצורך האדם ולשימושיו. זאת בשתי מגבלות, האחת שמדובר בצורך אמיתי של רוב האוכלוסייה, והשנייה שהפעולה אינה גובלת באכזריות." נכתב בדף העמדה.

לדברי אנשי חותם "הנקודות אותם יש לבחון בשביל להכריע בסוגיה כמו 'איסור משולחים חיים לשחיטה' הינם – המשמעות הכלכלית של ביטול הייבוא, התחליפים האפשריים, כגון בשר קפוא או מצונן, משלוחים חיים ממדינות קרובות יותר כמו אירופה, או ייבוא במטוסים של עגלים צעירים יותר", כתבו בארגון. 

בחותם קוראים למשרד החקלאות להגביר את הפיקוח ולתקן תקנות אשר מחד יבטיחו תנאים נאותים לבעלי החיים ומנגד לא יפגעו בייבוא בעלי החיים. "כאמור, בפוסקים הוזכר תנאי נוסף ביחס לבעלי החיים, והוא שהפעולה הנעשית לא תגבול באכזריות, לכן על משרד החקלאות לתקן תקנות להובלת בעלי החיים בתנאים נאותים ולהתנות את הובלת בעלי החיים לארץ בתנאים המתאימים." נכתב.

לצד הדברים מגנים ב"חותם" את השיח של רבים מארגוני בעלי החיים ופעילי בעלי חיים אנרכיסטים המשווים את משלוחי הבקר למסעות המוות של הנאצים ומשתמשים חדשות לבקרים בטרמינולוגיה המשווה את תעשיית הבשר, החלב והביצים לשואה. בעבר גינו גם ב'יד ושם' את ההשוואה ואמרו כי היא מביאה לזילות בשואה.

תגיות: ארגון חותם, פורום חותם

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 תגובהורחמיו על כל מעשיו
י"א טבת התשע"ז
בעזהי"ת

מזעזע שזה מה שאתם מפרסמים בתור "דעת תורה"

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח