נחשפו הפרוטוקולים מפרשיית
כ"ח כסלו התשע"ז   28.12.2016 10:57

נחשפו הפרוטוקולים מפרשיית "ילדי תימן"

למעלה ממאתיים אלף מסמכים מאששים את טענות המשפחות: ילדים נמסרו לאימוץ תוך הסתרה מהוריהם. "סיפור העוולה המזעזע ביותר בתולדות מדינת ישראל"

באתר ארכיון המדינה נחשפו הבוקר למעלה מ-200 אלף מסמכים הקשורים לפרשיית "ילדי תימן" והיוו את חומרי החקירה של הוועדות שקמו במשך השנים שמאז קום המדינה לחקירת הפרשה.

המסמכים מאששים את טענות המשפחות שילדיהם נעלמו בשנותיה הראשונות של המדינה: הייתה קיימת מדיניות של מסירת ילדים של יוצאי תימן לאימוץ בצורה לא מפוקחת ותוך הסתרה מהוריהם הביולוגיים.

אתר ארכיון המדינה

עוד עולה מהמסמכים שנחשפו ומופיעים כעת ברשת לעיון הציבור, שהצוותים במרכזים הרפואיים שתפו פעולה עם המנגנון הסמוי של מסירת ילדים לאימוץ. היו עובדים שתפקידם היה לתווך בין הרופאים לבין משפחות שבקשו לאמץ ילדים. חלק מהילדים התימנים שנמסרו לאימוץ אצל משפחות ממוצא אשכנזי נמסרו לאימוץ בחו"ל.

אלעד פורטל, חוקר יהדות ספרד באוניברסיטת בר אילן מסר לסוכנות TPS: "פרשת חטיפתם של ילדי תימן היא לעניות דעתי סיפור העוולה המזעזע ביותר בתולדות מדינת ישראל. הסרת החיסיון מעל הפרשה, שפיכת האור הציבורי על התיקים האלו וחשיפת הפרוטוקולים באתר החדש הן צעדים ראשונים וחשובים בדרך לתיקון העוולה הזאת".

תגיות: חטיפת ילדי תימן

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 וגונב איש ומכרו ונמצא בידו.... ל"תשולם עלייכם
כ"ח כסלו התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח