סערת 'התאגיד הציבורי' לקראת סיום?
ג' ניסן התשע"ז   30.03.2017 18:43

סערת 'התאגיד הציבורי' לקראת סיום?

כלב אליהו

מתווה פשרה הושג בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר משה כחלון

משבר תאגיד השידור הציבורי שבשיאו היווה עילה להקדמת הבחירות מגיע ככל הנראה היום (ה') לסיומו. מתווה פשרה שהוצע, כולל הקמת תאגיד נפרד לחדשות ולאקטואליה במתכונת המזכירה את חברות החדשות בערוצים המסחריים. בנוסף, חטיבת החדשות בתאגיד תפורק לעת עתה, ורשות השידור תמשיך לשדר את החדשות.

לעובדי רשות השידור שלא ייקלטו בתאגיד, ולעובדים שלא ימשיכו בו בשל המתווה, יגובשו הסכמי פרישה שלא יפרצו את מסגרות התקציב. כמו כן, ראשי התאגיד יישארו בתפקידם והנהלים לבחירת ההנהלה והמועצה המפקחת יהיו דומים למתכונת כיום.

יו"ר הקואוליציה דוד ביטן, התייחס היום למתווה שהוצג והוא סבור כי מדובר בפשרה הוגנת: "מחלקת האקטואליה של השידור הציבורי שממומן מכספי הציבור תורכב ברובה מעובדי רשות השידור. מדובר במתווה ששני הצדדים יכולים לחיות אתו, דבר שימנע בחירות ויבטיח המשך קיום קואליציה טובה לטובת המדינה. טוב לליכוד, טוב לכולנו, טוב לתקשורת, ובעיקר טוב לעם ישראל".

כזכור, המחלוקת בין נתניהו וכחלון פרצה בשבועיים האחרונים, כאשר נתניהו מעוניין לדחות או אף לבטל את עליית שידורי התאגיד לאוויר, או בכל מקרה לפקח עליו באופן הדוק יותר, ואילו שר האוצר כחלון התנגד לכך, ככל הנראה מסיבות תקציביות.

נתניהו הבהיר בשבוע האחרון כי מבחינתו נושא התאגיד עומד בראש מעייניו, וכי הוא יהיה מוכן ללכת לבחירות באם דרישותיו לא תתקבלנה. הצהרתו של נתניהו יצרה תסיסה במערכת הפוליטית והתקשורתית וחברי כנסת רבים, הדאוגים מסיכויי בחירתם פעם נוספת, או מבזבוז כספי ציבור באופן נרחב, התנגדו לכך.

מאז פרוץ המשבר הפוליטי בנושא, נועדו ראש הממשלה ושר האוצר מספר פעמים, אך רק כעת הם הגיעו להסכמות בנידון. בסופו של דבר, ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרש 'לשלם' עבור ביטול חטיבת החדשות החדשה, באמצעות גניזת חוק 'הפיקוח על התקשורת' שאותו הוא מקדם.

תגיות: כאן, תאגיד השידור הציבורי - כאן

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח