שבת המונית בחומש:
ו' ניסן התשע"ז   02.04.2017 09:38

שבת המונית בחומש: "ליישב את כל הארץ"

יח"צ

למעלה ממאה בני נוער שהו בשבת בישוב החרב חומש

את השבת הראשונה של בין הזמנים בחרו למעלה ממאה בני ישיבות תיכוניות וגבוהות לקיים בחומש ונחשפו לחיי היומיום של הישיבה במקום.

מידי שנה נערכת בשבת זו, שבת ארץ ישראל. במסגרת היוזמה, מארגנים בני הנוער, בעידוד רבנים, שבת באחד מהמאחזים ביהודה ושומרון. בשבת מתחבר הנוער לתורת ארץ ישראל ולבניינה דרך השטח.

(מטה חומש)

השנה, התארחה השבת בחומש. בחורי הישיבה במקום לקחו על עצמם לארגן את השבת ולארח את בני הנוער הרבים שהגיעו. בשבת השתתפו גם הרב חיים גרינשפאן, הרב ישראל אריאל (יצהר) וראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן.

"אנחנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו לארח השבת את הנוער הנפלא", אמר הרב אלישמע כהן. "זכינו להתאחד ולהתקרב סביב נושא בניין ארץ ישראל ויישובה. דבר שלצערנו אנו זוכים לקיים ברוב עם רק במסגרת הרס וחורבן. מצאנו את ימי היציאה לחירות כזמן להתאחד ולקבל על עצמנו ׳נחלה בלי מיצרים׳ ולהפיח את רוח המשך ההיאחזות בארצנו והמסירות למען יישובה בכל מרחביה. יישר כח לפעילים הרבים ולכל העוסקים למען הצלחת השבת".

אריאל, אחד ממארגני השבת מטעם חומש מסר: "שמחנו לארח את האורחים הרבים בחומש ולחשוף אותם לשגרה המאתגרת של הישיבה. אך בעיקר אנחנו מקווים כי בני הנוער נחשפו לחשיבות האחיזה במקום, לאמירה מלאת התקווה שנאמרת באחיזה עיקשת וימיומית באדמת חומש. אנחנו מקווים כי הרוח המחברת את היציאה ממצרים ואת החירות מהמיצרים שבימינו תדבק בבני הנוער והם יפיצו אותה הלאה".

כשנה לאחר שנחרב הישוב חומש שבצפון השומרון במסגר תכנית ההתנתקות, עלו למקום בני נוער ובהמשך הוקמה במקום ישיבה שפועלת עד היום. בישיבה לומדים היום 30 בחורים ומידי פעם נערכים אירועים לציבורים במטרה לחבר קהלים נוספים לדרישה להתיישבות קבועה במקום.

תגיות: ארץ ישראל, חומש, חומש תחילה, ישיבת חומש

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 תצליחו צדיקים! ל"תשבת בטעם של פעם. נראה כיף!
ז' ניסן התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח