שוברים שתיקה - לא בבתי ספר
י"ד טבת התשע"ז   12.01.2017 08:45

שוברים שתיקה - לא בבתי ספר

כלב אליהו

הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק נגד ארגונים הפוגעים בצה"ל

בדיון שנערך אתמול (רביעי) בכנסת, אושרה בקריאה טרומית הצעת החוק למנוע את פעילות ארגון 'שוברים שתיקה' בבתי הספר. החוק אושר לאחר דיון סוער, שבמהלכו השתוללו חברי-הכנסת של 'מרצ' והוצאו מאולם המליאה. בסופו של הדיון, אושרה הצעת החוק ברוב של 51 תומכים ו-17 מתנגדים.

הצעת החוק שאושרה, איננה ייחודית לארגון 'שוברים שתיקה'. על פי ההצעה, תוקנה סמכות לשר החינוך, לאסור על אישים או ארגונים שאינם חלק ממערכת החינוך, לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי, במידה ואופי הפעילות נוגד את מטרות מערכת החינוך, או פועל כנגד חיילי צה"ל.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, שהיה מחותמי ההצעה, אמר במהלך הדיון, בהתייחס להשתוללותם של חברי 'מרצ', כי "לתעשיית השקרים יש גם שותפים ישראלים. פעם אחר פעם הוכח ש'שוברים שתיקה' משקרים, אבל לתומכיהם – גם בבית הזה – לא אכפת. אצלכם ישראל תמיד אשמה".

שר החינוך נפתלי בנט, שקידם את החוק, הסביר: "שוברים שתיקה מבקשים לא רק להרעיל את העולם נגדנו בשנאה לישראל, אלא גם להרעיל את הילדים שלנו. הם רוצים להיכנס לבתי הספר ולהרעיל אותם עם השקרים הדוחים האלה. מי שמרעיל את הנוער ופוגע בצה"ל בעולם, מאבד את כרטיס הכניסה למפגש עם תלמידי ישראל".

לעומתם, ח"כ מיכל רוזין (מרצ), תקפה בחריפות את הצעת החוק, ובפרט את שר החינוך עצמו. "במציאות של בנט, כל מי שיעז לבקר את מדיניות הכיבוש ואת המציאות המורכבת בשטחים, פשוט יירמס ויוצא מחוץ לחוק. שר החינוך שלנו רוצה לגדל כאן דור שעונה לקול אחד, הקול שלו״.

תגיות: "שוברים שתיקה", ארגוני שמאל, חוק שוברים שתיקה, חקיקה, צה"ל, שוברים שתיקה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח