שוב בג
י"ג טבת התשע"ז   11.01.2017 20:52

שוב בג"ץ: הפעם נגד בתי הדין הרבניים

כלב אליהו

בדיון בעתירתה של 'העגונה מצפת', הבהיר השופט רובינשטיין את דעתו

היום (ד') נערך דיון בבית המשפט העליון, בעתירתה של ח', העגונה מצפת, כנגד בית הדין הרבני, המבקש לדון מחדש בכשירות הגט שקיבלה מבעלה. כזכור, בית הדין בצפת פסק כי ניתן לזכות לעגונה גט מבעלה שבשל מצבו הרפואי, איננו יכול לתת לה גט. בית הדין הגדול, התערב בתיק ורצה לפסול את כשירות הגט שניתן לח'.

בשל העתירה שהוגשה לבית המשפט העליון, הוציא בית המשפט, צו-ביניים בהסכמת הצדדים, האוסר על בית הדין לדון בתיק במשך 21 יום, עד להכרעתו בעתירה. בזמן זה, תינתן לבית הדין האפשרות להגיע להסכמות עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שעל פי הידוע מצדד בעמדת העותרת.

במהלך הדיון תמה השופט הדתי אליקים רובינשטיין על בית הדין, ואמר "יחזירו אותה למצב של עגונה? שומו שמים. למה? ומה היה קורה אם הייתה נישאת בינתיים?!". רובינשטיין הסביר כי הוא מבין שמתן הגט באופן כזה הוא תקדימי, וישנו וויכוח רחב על כשרותו, אך "בית הדין אינו מקום לסימפוזיונים אלא להכרעה בדין". הוא המליץ לבית הדין לעשות ימי עיון, אך קבע כי לא ניתן לדעתו לנהל את הוויכוח ההלכתי בנושא, במסגרת הליך המתנהל בבית דין.

השופט חנן מלצר הצטרף להתקפתו של רובינשטיין ושאל את נציג בתי הדין הרבניים האם קרה אי-פעם שבית הדין הרבני הגדול קיים דיון עקרוני בהרכב מורחב של 11 דיינים. נציג בתי הדין הרבניים, עו"ד רפי רכס הודה כי הוא איננו מכיר תקדים כה, והשופט מלצר סיכם "לא היה מקרה כזה ולא ראוי שיהיה". בתגובה אמר השופט רובינשטיין בבדיחות: "לא היה כלום כי אין כלום".

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

1 תגובות
1 חוצפנים מחוצפיםירון
י"ג טבת התשע"ז
עדר של עמי ארצות פוערים את לועם על קודשי ישראל, ומעיזים להביע את דעתם הסכלה. אין גבול לחוצפתם !!!!

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח