שר הביטחון מצטרף למתקפה החריפה על הרב לוינשטיין
י"א אדר התשע"ז   09.03.2017 14:00

שר הביטחון מצטרף למתקפה החריפה על הרב לוינשטיין

בעקבות דברי הרב כנגד שירות נשים בצה"ל, נשמעו תגובות קשות במערכת הפוליטית

שר הביטחון אביגדור ליברמן הצטרף למתקפה על הרב יגאל לוינשטיין, ושיגר הודעה ממקום ביקורו בארצות-הברית, שבה הוא אומר כי הוא יבחן את 'כשירותו' של הרב לוינשטיין לעמוד בראש המכינה הקדם-צבאית 'בני-דוד' בעלי, ולהכין צעירים לשירות בצה"ל.

בהודעתו של ליברמן נאמר, "מאז הקמת המדינה, נשים שירתו בצה"ל ותרמו תרומה עצומה לביטחון ישראל. ההשתלחות של הרב לוינשטיין היא לא רק פגיעה בנשים בישראל, אלא פגיעה בצה"ל, במורשת של צה"ל, ובערכים הבסיסיים של מדינת ישראל. כשאחזור לארץ מהביקור בוושינגטון, נשקול מחדש את מעמדו של הרב לוינשטיין, והכשירות שלו להכין צעירים לשירות בצה"ל".

דברי הרב לוינשטיין שחוללו את הסערה נאמרו במהלך שיעור שנשא במכינה הקדם-צבאית 'עצם'. בשיעורו התייחס הרב למספר סוגיות העומדות על הפרק, אך תקף באופן ישיר את מגמת ה'פלורליזם' המתקבעת בצבא, ובפרט את גיוסן והתגייסותן של בנות רבות בקרב 'הציונות הדתית' לשירות צבאי.

הרב סיפר בשיעורו על קצין בצה"ל שבא אליו וסיפר לו כי הוא פגש קצינה בצבא וכי הם מעוניינים להתחתן. אך הקצינה הבהירה לו כי היא מתכוונת להישאר בתפקיד מ"פ בצבא ולכן היא תחזור הביתה בכל סוף שבוע שני. הרב לוינשטיין אמר, "זה שייך לבית המשוגעים. זו ילדה דתית. שיגעו לנו את הילדות. מגייסים לנו אותן לצבא, הן נכנסות יהודיות, ולא יהיו יהודיות בקצה. לא במובן הגנטי כמובן, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש: בית, קריירה. ישגעו את כולן".

דברי הרב פורסמו, והמערכת הפוליטית החלה במתקפה. הראשון היה ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שהשווה את הרב לוינשטיין לארגון 'שוברים שתיקה' וטען כי יש לפעול כנגד כל מי 'שמסית' כנגד צה"ל. ח"כ רחל עזריה (כולנו) אמרה כי "זהו קרב המאסף של גורמים חרד"לים שמנסים למנוע מנשים דתיות להתגייס".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לדבריו של הרב לוינשטיין במרומז: "הלוחמות העבריות מאז יעל ודבורה, חנה סנש, לוחמות פלמ"ח, אצ"ל ולח"י והיום לוחמות צה"ל, מג"ב, והשוטרות הגיבורות ברחובות ירושלים, נוטלות חלק פעיל בביטחון ישראל כחלק ממערך הביטחון של ההגנה על האומה ואנו גאים על כך".

הרב אליעזר קשתיאל, חברו של הרב לוינשטיין וראש הישיבה לבוגרי צבא בעלי, התראיין הבוקר לגלי-צה"ל ואמר "כשבחורה צריכה לחיות עם בחורים בתנאי שדה, ואנחנו יודעים מה זה תנאים של חודשים של שטח. אין מה לעשות השטח הקרבי הוא שטח גברי מאוד. גברי זה לא משרד, זה לא גלי צה"ל, זה לא מודיעין".

"יותר נכון שתהיה גם בשירות הצבאי, גם בגלי צה"ל איזושהי הפרדה, אבל אני לא חושב שזה הנושא הבוער. כי החיילים שלנו עיקר ההתמודדות שלהם היא בתנאי השטח בשדה. עכשיו שני חיילים, שניהם מועמדים לגיוס, וויתרו על הליכה לקורס כי הם לא יכולים..... בתקופה האחרונה פתאום יש גל חדש ששוטף את הארץ שזה חיוני וקריטי (שירות נשים כ.א). זה לא חיוני, זה לא קריטי. צה"ל יודע להתמודד בלי לוחמות בתותחנים ובשריון ובחובלים".

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

4 תגובות
3 איך הוא מחליט מתי מותר להורות שצה"ל עבר את הגבולמה המקורות של הרב לוינשטיין??
ט"ו אדר התשע"ז
ומכאן ואילך אסור לציית לפקודות?
2 לא יאומן ל"תנדב
י"ד אדר התשע"ז
1 אני לא חרד״לאני
י"א אדר התשע"ז
ואני חושב שזה מטומטם לעודד נשים להיות לוחמות!

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח