תושבי עמונה לממשלה:
ח' טבת התשע"ז   06.01.2017 14:30

תושבי עמונה לממשלה: "קיימו הבטחתכם"

בינתיים, המדינה לא עומדת בהסכם הפינוי והעבודות להעתקת עמונה טרם התחילו. "לא נסכים למציאות בה מוליכים אותנו ואת הציבור שולל"

במכתב שנשלח אמש (חמישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו, כותבים תושבי עמונה כי בחלוף 20 יום מחתימת ההסכם בו התחייבה המדינה להעתקת המשפחות לחלקה סמוכה, טרם החלו עבודות בשטח, ולמעשה לא התקדם דבר.

"ההערכה הרווחת במערכת היא שחלקה 38, אבן הפינה של ההסכם כולו, לא תושמש כלל וכי העבודות יחלו לכל המוקדם בעוד כשבועיים, עשרים ימים בלבד לפני מועד ביצוע פסק הדין... זאת בניגוד מוחלט לאמור בהסכם, כי העבודות בחלקה 38 יחלו לאלתר, והפעולות הנדרשות להשמשת יתר החלקות יחלו לאלתר".

התושבים הדגישו במכתבם, כי "האמת צריכה להיאמר ויפה שעה אחת קודם: נראה שהמדינה , אינה מתכוונת לעמוד בהתחייבותה כלפי אנשי עמונה. שמא המדינה לא התכוונה מראש לכבד התחייבותה?!" תוהים התושבים.

"כך או כך, אנו מצדינו לא נסכים למציאות בה מוליכים אותנו ואת הציבור שולל. לא נאפשר לקרוע אותנו מבתינו ולהשליך אותנו לרחוב, תוך אי עמידה בהתחייבויות שגובשו. הציבור לא יקבל מציאות בה ממשלה לאומית בראשותך מוחקת ישוב יהודי שלם."

המכתב מסתיים בפניה לראש הממשלה להפעיל את כל כובד משקלו על מנת להתניע את התהליך "כך שנוכל כולנו לברך על המוגמר בזמן. בעוד כמה ימים נגיע לנקודת האל-חזור בה אובייקטיבית לא תהיה אפשרות לבצע את המתווה".

לפני כשלושה שבועות קיבלו תושבי עמונה את התחייבות ראש הממשלה נתניהו להעתקת המשפחות לחלקה סמוכה, ובתמורה - הם הבטיחו להתפנות בהסכמה. מאז, כאמור, שום דבר לא התקדם.

תגיות: עמונה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

3 תגובות
2 הדרך להציל עמונהאברהם
ט' טבת התשע"ז
אם אנשי עמונה רוצים לשמור על בתיהם וההתישבות הם חייבים לעשות שינוי מהותי ביחס למאבק . הסכסוך אינו על הסכום של הנדל"ן - בכמה אתה נותן לנו לעומת כמה אנחנו מוכנים להתפשר. הבעיה האמיתית היא קידוש השם ועל חילול השם. כאשר אנו מוותרים אפילו סנטימטר ארצנו הקדושה ולהעביר אותו לרשות של מי שאינו יהודי זה חילול ה '. במצב כזו, הקב"ה לא יעזרו לנו - וזה מה שרואים עכשיו. לכן עלינו לא להתפשר בכלל, כי אנחנו לא מנהלים משא ומתן על ארץ ישראל. עלינו להפיר את המתווה להכריז של חוק הבג"ץ לא רליוונטי מכוון הוא סותר את חוקי התורה. עלינו לקרוא לסרבנות לכל קצין או איש מעורב עם כל סוג של פינוי - בגלל החוק של ה 'הוא מעל לחוק המדינה. עלינו לקרוא להעברת הגויים מארצנו כי זו הסיבה והתיקון למה שהקב"ה 'מאיים להעביר אותנו. "וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם ְוהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם--עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ. וְהָיָה, כַּאֲשֶׁר דִּמִּיתִי לַעֲשׂוֹת לָהֶם-- אֶעֱשֶׂה לָכֶם!" כאשר אנחנו מדברים בשם ה 'ותורתו אנחנו שמים את עצמינו במחנה שלו, ואז נקבל סיוע שמימי עצום - ולנצח לחלוטין. עם זאת, אם נשחק את המשחק של "מאז שאתה לא קיי
1 די צפוי למען האמת ל"תנוע
ט' טבת התשע"ז

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח