משרד החינוך פעל נגד המאבק על עמונה
י"ג טבת התשע"ז   11.01.2017 21:00

משרד החינוך פעל נגד המאבק על עמונה

אורי קירשנבום

פגישה מיוחדת ופניות חריגות - כך ניסה משרד החינוך לטרפד הגעת בני נוער לעמונה בימי המאבק. ראש מוסד חינוכי: "לא שמענו שמזהירים מנהלי תיכונים שלא יאפשרו לתלמידים ללכת לעשן חשיש במועדונים"

האם משרד החינוך בראשותו של השר נפתלי בנט פעל לטרפד הגעת בני נוער למאבק בעמונה?

ראשי מוסדות חינוך תיכוניים של הציבור הדתי-לאומי עמם שוחחנו ספרו על פניות חריגות מצד גורמים במשרד החינוך שהזהירו את מנהלי המוסדות לבל יאפשרו לתלמידיהם להגיע ליישוב עמונה בימים בהם התקבצו פעילים ביישוב למניעת הפינוי.

השיא היה בהזמנתם של ראשי ישיבות תיכוניות ואולפנות ביהודה והשומרון לישיבה עם בכיר במשרד החינוך, מפגש שהתקיים בימים בהם קראו אנשי מטה המאבק בעמונה לציבור הרחב להגיע ליישוב.  

"זו היתה פגישה מיוחדת לצורך העניין", אומר לקול היהודי ראש מוסד חינוכי. "מדובר בהתנהלות חריגה. אם תלמיד רוצה לברוח אז זה כמו כל בריחה רגילה, ואם הוא מבקש אישור ללכת הביתה וההורים שלו מבקשים שהוא ילך הביתה ומשם הוא הולך לכל פעילות שהיא אז העליהום וההתנהגות היתה בלתי סבירה".

לקראת האתר החדש: עזור לנו להיות אתר טוב יותר – לחץ כאן!

המסרים שהגיעו ממשרד החינוך, כמו גם ממנהלי מחוזות וגורמים ב'עליית הנוער', אסרו באופן חד משמעי לאפשר לתלמידים לצאת לעמונה ועל אנשי הצוותים בישיבות התיכוניות והאולפנות נאסר גם כן לשהות במקום. "עצם זה שעושים מזה רעש זה עצמו מצייר אנשים נורמטיביים כחיות", אומר לנו ראש מוסד חינוכי עמו שוחחנו.

ממידע שהגיע לידינו עולה כי תלמידים שבקשו להגיע לעמונה היו צריכים להגיש בקשה מהוריהם שהם מעוניינים לצאת הביתה בלא שיזכירו כלל את כוונתם להגיע לעמונה.

"לא שמענו שמזמינים מנהלי מוסדות ומאיימים עליהם שתלמידים שלהם לא ילכו למועדונים ויעשנו חשיש", אומר לנו ראש מוסד חינוכי, "וכי הזמינו לשימוע מנהלי בתי ספר ערבים שתלמידים שלהם זרקו אבנים?!".

הדברים מצטרפים להתבטאויות של ראש החמ"ד אברהם ליפשיץ באותם ימים נגד השתתפות במאבק על עמונה ופרסום חוזר מנכ"ל בנידון.

על אף פניות שלנו, ממשרד החינוך סרבו להגיב לדברים.

תגיות: משרד החינוך, עמונה

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

3 תגובות
3 ל2 המדייקעינת
י"ז טבת התשע"ז
עדיף ששר החינוך מהבית היהודי יפעל כך שלא יהיה פוטנציאל לאלות, אלימות וסוסים במאבק נגד ילדים יהודים. ויש דברים יותר חשובים מלימודים (רמז, משרד החינוך).
2 זה לא נגד המאבק.מדייק
י"ז טבת התשע"ז
הפעילות של משרד החינוך היא לא נגד "המאבק" בעמונה, זה נגד השתתפות תלמידים במקום שיש בו פוטנציאל למכות, אלות, אלימות וסוסים ועוד בזמן ימי לימודים

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח