בהר חברון פרצו הערבים ציר חדש
ט' אדר התשע"ז   07.03.2017 17:47

בהר חברון פרצו הערבים ציר חדש

כלב אליהו

הציר מחבר בין הכפר יטא ל'ציר ההברחות' המוביל לכביש 31 בנגב

בעקבות דיווח של תושב הר-חברון, התגלה אמש ציר חדש שנפרץ על-ידי ערביי האזור בשטח המועצה האזורית דרום הר-חברון ובאורך שלושה קילומטרים, העובר בחלקו בטחים המוגדרים 'שמורות טבע' ו'אדמות מדינה'.

עם קבלת הדיווח, יצא פקח הקרקעות של המועצה האזורית הר-חברון לבדוק את הדיווח ביחד עם איש כוחות הביטחון. עם הגעתם לשטח הם הבחינו על הציר ברכב חשוד, שמיד לאחר מכן האיץ ופגע באיש הביטחון וברכב הפיקוח. לאחר מכן נמלט הרכב מזרחה לכיוון 'ציר ההברחות' וכוחות המשטרה שהוזעקו למקום ערכו סריקות אחריו אך ללא הועיל.

ציר ההברחות קרוי כך מכיוון שהוא מחבר בין כפרים ערביים באזור לכביש 31 שבנגב, והוא משמש להברחת אמצעי לחימה, פועלים ערביים, סחורה גנובה ומזון אל תוך שטחי מדינת ישראל. חיבורו של הכפר יטא שממנו יצאו מחבלים רבים, ובהם מבצעי הפיגוע במתחם 'שרונה' בתל-אביב, אל ציר ההברחות מהווה סכנה ביטחונית ממדרגה ראשונה.

פריצת הציר נעשתה בתקופה האחרונה באמצעות כלים הנדסיים כבדים והיא מאפשרת להתחבר מהכפר יטא אל ציר ההברחות. עם זאת, פעילותם פורעת החוק של ערביי האזור לא מתחילה כאן: בתקופה האחרונה נידונה בבית המשפט העליון עתירתה של תנועת 'רגבים' כנגד מסגד לא-חוקי שנבנה בכפר. כמו כן, ערבים ממשפחת נווג'עה מהכפר בנו כ-30 בתים לא-חוקיים בסמוך ליישוב סוסיא.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר-חברון אמר בתגובה כי הערבים בסיוע גורמים אירופאיים מקימים באופן שיטתי מבנים ומתקנים שונים בכדי להכשיל תכנית סיפוח עתידית באזור. דמרי הוסיף כי "בג"ץ בפסיקתו האחרונה קבע כי על המדינה להתוות מדיניות מול נחשול הבנייה הערבית הלא-חוקית. לצערנו המדינה גוררת רגליים ומגלה חולשה בכל הקשור לשמירה על אדמותיה. זוהי קריאת השכמה לפני נקודת האל-חזור".

תגיות: בנייה בלתי חוקית

עוד בנושא

הוספת תגובה

שלח

0 תגובות

תוכן פרסומי

הרשמה לאתר

הירשמו במהירות ובקלות לקול היהודי
ותיהנו ממגוון שירותים מיוחדים באתר.
* * * מין * בדקו זמינות
בין 3 ל-20 תווים
*
תישלח אליך הודעה המאשרת כתובת זו
* סיסמא
בין 6 ל-20 תווים

אני מסכים לתקנון האתר

אני מעוניין לקבל מידע על חידושים ואירועים מיוחדים

*

שדות חובה

הרשם

התחברות לאתר

סיסמא שכחת סיסמא? התחבר

איפוס סיסמה

כדי לקבל סיסמה חדשה, אנא הכנס דוא"ל איתו נרשמת לאתר:

שלח